Leczenie kanałowe

Wybielanie zębów

Leczenie ortodontyczne

Scaling

Leczenie chirurgiczne

Implanty

Leczenie zachowawcze

Leczenie protetyczne

Wizyta adaptacyjna dla dzieci

NOWOŚĆ! Sedacja już dostępna w City Smile!

Czy wizyta u dentysty sprawia Twojemu dziecku niepokój? Wprowadziliśmy w City Smile LECZENIE W SEDACJI, które pozwala naszym pacjentom na relaksujące doświadczenie podczas wizyty u dentysty. Dzięki specjalnie dobranym technikom sedacji możemy zadbać o Twój komfort podczas zabiegu, redukując stres i lęki związane z leczeniem stomatologicznym. Nie czekaj, aby zadbać o swoje zdrowie jamy ustnej! Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu w sedacji i umówić się na wizytę.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda wizyta adaptacyjna dla dziecka?

Wizyta adaptacyjna służy edukacji rodziców oraz pokazaniu małemu pacjentowi otoczenia gabinetu. Z założenia nie jest wizytą na której wykonujemy procedury lecznicze.

Polega ona na stopniowym oswajaniu dziecka z gabinetem.

Wizyta przebiega w przyjemnej atmosferze zabawy, dziecko poznaje stopniowo sprzęt stomatologiczny, gabinet i personel w nim pracujący.

Ważne jest, że dziecko samo decyduje czy jest chętne usiąść na fotelu stomatologicznym, czy chce zrobić to samodzielnie czy z rodzicem oraz czy chce otworzyć buzię w celu przeprowadzenia badania, lekarza jedynie zachęca małego pacjenta do wykonania poszczególnych czynności. Czasem potrzeba kilku wizyt, aby dziecko przyzwyczaiło się do nowego otoczenia i zaczęło coraz chętniej współpracować z lekarzem.

Adaptacja jest dostosowana do wieku dziecka. Dzieci już około 2 roku życia chętnie interesują się tym co dzieje się w gabinecie. Natomiast ważne jest, aby pierwsza wizyta odbyła się wcześniej, już między 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Jest to wizyta która ma głównie na celu edukację rodziców w zakresie dbania o zdrowie jamy ustnej maluszka oraz umożliwia stopniowe oswajanie dziecka z otoczeniem gabinetu: wyglądem, światłem zapachem.

Czas na wizycie adaptacyjnej przeznaczony jest głównie na odpowiedzi na pytania zadawane zarówno przez dziecko jak i rodziców.

Ważne jest, aby rodzice przed wizytą opowiedzieli dziecku gdzie się udają, dobrym pomysłem może okazać się pokazanie zdjęć lub filmów gabinetu stomatologicznego.

Każda wizyta adaptacyjna kończy się przeprowadzeniem instruktażu higieniczno-dietetycznego, przedstawienia rodzicom ewentualnych potrzeb leczniczych i planu leczenia uwzględniającego stopniowe oswajanie dziecka z coraz bardziej zaawansowanymi procedurami stomatologicznymi lub w przypadku braku konieczności leczenia ustalenia częstości wizyt kontrolnych.

Mały pacjent w trakcie wizyty jest zawsze chwalony za chęć współpracy, zachęcany do zadawania pytań oraz na koniec obdarowany małym upominkiem w postaci zabawki lub naklejki co pozwala na stworzenie pozytywnych skojarzeń z wizytą u stomatologa.

Jako lekarze pracujący z dziećmi zawsze staramy się, aby badanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, a sama wizyta kojarzyła się jedynie z zabawą i miło spędzonym czasem.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem (endodontyczne) to usunięcie miazgi z komory zęba i korzeni.

Miazga jest substancją zawierającą naczynia krwionośne, limfatyczne, komórki oraz nerwy. Następnie kanały poszerzamy narzędziami ręcznymi i maszynowymi (ProTaper Next, TruNatomy- Mikrosilnik Reciproc Gold z endometrem) do odpowiedniego rozmiaru a następnie wypełniamy (System EQ-V).

Leczenie endodontyczne przeprowadza się w zębach z uszkodzoną miazgą lub zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, do których doszło w wyniku urazu, głębokiej , nieleczonej próchnicy zębów lub stanów zapalnych przyzębia.

Jest ostatnią szansą na uratowanie zęba i pozostawienie go w jamie ustnej. Aby jak najlepiej i najdokładniej przeprowadzić ten zabieg wykorzystujemy mikroskop stomatologiczny. 

Mikroskop zapewnia nam az 25 krotne powiększenie obrazu, dzięki czemu lekarz  widzi więcej, i może wykonać  leczenie zęba nawet z bardzo skomplikowaną anatomia , np z zakrzywionymi korzeniami. Tak leczony ząb lepiej rokuje  oraz istnieje  dużo większe prawdopodobieństwo że uda się go utrzymać w jakie ustnej.

W trudnych przypadkach , przy nietypowej budowie anatomicznej lub dużej zmianie w kości  klasyczne leczenie jest niemożliwe.

W celu jak najlepszego leczenia stosuje się koferdam, który izoluje zęba od środowiska jamy ustnej.

Zazwyczaj zęby, które leczymy kanałowo są bardzo zniszczone, często tracą ok 70% tkanek , dlatego najlepiej    odbudować je za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej. 

W gabinecie City Smile wszystkie zabiegi endodontyczne przeprowadzamy pod mikroskopem i wykorzystujemy najlepsze metody opracowywania i wypełniania kanałów korzeniowych, aby pacjent jak  najdłużej cieszył się własnym uzębieniem.